preloader
Edit

Hakkımızda

Haziran 2018’de hizmet vermeye başlayan kliniğimiz deneyimli doktorlarımız Firuzan Küçük Özkaral ve Kıvanç Özgür Özkaral tarafından kurulmuştur.

İletişim

Konyaaltı Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Güzel gülüşler merkezine hoşgeldiniz...

Klinik

Konyaaltı Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Profesyonel Ekip

Haziran 2018’de hizmet vermeye başlayan kliniğimiz deneyimli doktorlarımız Firuzan Küçük Özkaral ve Kıvanç Özgür Özkaral tarafından kurulmuştur.

Konyaaltı Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği Antalya Konyaaltı Liman Bölgesinde işinde uzman hekim kadrosu ile tam donanımlı kliniklerinde tüm branşlarda hizmet vermektedir. Konyaaltı Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği alanında gelişmiş ileri teknolojiyi kullanan bir diş polikliniğidir.

MODERN KLİNİK

Gülümsemenizi değiştirmenin zamanı geldi!

Protetik Tedavi Yaklaşımları

Endodontik Tedavi

estetik-dis-hekimligi

Estetik Diş Hekimliği

kompozit-laminate

Kompozit Lamina

metal-desteksiz-porselenler

Metal Desteksiz Porselenler

porselen-laminat

Porselen Laminat

endodontik-tedavi-yaklasmlar-ve-ni-ti-ege-killari

Endodontik Tedavi Yaklaşımları ve Nİ-Tİ Eğe Kılları

implant-cerrahisi

İmplant Cerrahisi

Bilinçli Hipnoz

Bilinçli Hipnoz

onleyici-ortodontik-tedavi

Önleyici Ortodontik Tedavi

Telsiz Ortodontik Tedavi

Telsiz Ortodontik Tedavi

klasik-ortodontik-tedavi

Klasik Ortodontik Tedavi

Ağız ve Diş Sağlığınıza önem veriyoruz ve

Yalnızca en deneyimli hekimlerimizle çalışıyoruz.

Dt.Firuzan Küçük ÖZKARAL

Dt.Kıvanç Özgür ÖZKARAL

Ortodonti tedavin için diş teline mahkum değilsin!

Yıllardır dış telinden kaçtığın için ortodonti tedavini erteliyor musun? Sana mükemmel bir haberimiz var! Orthero şeffaf plaklarla hayat tarzını değiştirmeden, istediğin yiyecekleri tüketerek, görünümün değişmeden çapraşık dişlerinden kurtulup mükemmel bir gülümsemeye kavuşabilirsin.

Konyaaltı Diş Kliniği Blog

Ağız ve Diş Bakımı

Ağız bakımı olmazsa olmazı diş fırçalanmalıdır.Günde 3 defa dişler fırçalanmalıdır. Günde 1 defa geceleri özellikle diş fırçası sonrası diş ipliği veya ara yüz fırçalarıyla diş araları temizlenmelidir.

Bleaching

Beyazlatma dişlerin yapısında (mine ve dentin tabakasında) oluşan renklenmeleri hidrojen peroksit veya türevleri kullanılarak yapılan bir ağartma ( renk açma ) işlemidir.

Cerrahi

Ağız içi diş çürükleri uzun süreli tedavi edildiğinde diş çürüğü ilerler ve enfeksiyona sebep olur.Bazen diş eti bazen de kök ile çene kemiğinde enfeksiyonlar oluşur.

Çocuk Diş Hekimliği

Süt dişleri doğumdan sonraki 6. Ayda çıkmaya başlar. 2,5-3 yasta tamamlanır ve azılar 11-12 yaşa kadar ağızda kalırlar. Süt dişleri çocuğun yeme içme ihtiyacını karşılanması dışında önemli bir görevi daha vardır.

Diş Çekiminden Sonra Dikkat Etmemiz Gerekenler

Çekim yerine konan steril gazlı bezi en az 15-20 dakika sıkıca bastırarak yerinde tutunuz.Bu tamponu attıktan sonra,kesinlikle ikinci bir tampon yerleştirmeyiniz.

Endodonti

İlerlemiş diş çürüklerinin dişin kanalına kadar ilerlemesi neticesinde tedavi kanal tedavisi (endodonti) halini alır. Bazen diş kanala ilerleyen çürüğün sinyalini şiddetli ağrı ile verir.Bazen de hiç bir belirti göstermeyebilir.

İmplant

Dişlerinizin sadece çiğnemenizi değil konuşmamızı, görünüşümüzü hatta kişisel karizmamızı da etkileyen bir organımız olduğu unutulmamalıdır. Dolayısıyla diş kaybının etkileri fizyolojik olduğu kadar psikolojik de olacaktır.

Lamina Porselenler

Halk arasında yaprak porselen denilen bu porselenler oldukça incedirler.Dişlerin sadece ön yüzünü kaplarlar.Bu nedenle sağlam dişin sadece ön yüzünde mine tabakasının içinde olacak şekilde çok az bir aşındırma ile yapılır.

Operasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Operasyon sonrası 2 saat boyunca herhangi bir şey yemeyiniz.İlk 24 saat sıcak içeceklerden kaçınınız ve sadece yumuşak,soğuk yiyecekler(soğuk püre,süt ürünleri ve dondurma) tüketiniz.

Ortodontik Tedavi

Şekerli ve dişleri boyayıcı gıdalardan uzak durulmalı. Yapışkan ve sert gıdalardan uzak durulmalı.Sert kabuklar yemişler yenilmemeli. Günde 3 defa diş fırlaçalanmalı. Kullanılacak diş fırçası yumuşak kıllı ve küçük başlı olmalıdır.

Protez

Dişlerin şekillerinde, yapılarında, renklerinde ve pozisyonlarında meydana gelen bozukluklar, estetik sorunlara yol açabilir. Dişi zayıflatan aşırı gelişmiş bir caries(çürük) veya dişe gelen bir darbe nedeni ile dişte oluşan madde kaybı, dolgu ile tedavi edilemeyebilir.

Tedavi

Sağlıklı dişler asit erozyonuna uğradıklarında çürükler oluşur.Şekerli ve asitli yiyecekler yemek ve sonrasında dişler fırçalanarak çürük aktivetisini başlatır. Erken teşhis ve tedavi çürüğün ilerlemesini durdurduğu gibi kayıp diş dokusuna uygun materyalle yerine koymayı sağlar.

Telsiz ve Ortodontik Tedavi

Klasik ortodontik tedavinin estetik olumsuzlukları,tedavi süresinin uzun sürmesi,ağızda yarattığı rahatsızlıklar sebebiyle çoğu hasta bu tedaviden kaçmaktadır.

Zirkonia Porselenler

Klasik metal destekli porselenlerde alt yapı malzemesi olarak kullanılan metal zamanla diş etinde morumsu bir renklenme yapar.Bu durum zamanla hastanın özellikle ön bölgesinde estetik anlamında rahatsızlık yaratır.

Galeri

NAR

TURUNÇ

LİMON

BEKLEME ODASI

RÖNTGEN ODASI

HOŞGELDİNİZ

Hastalarımızın Görüşleri

Firuzan Hanıma ve Kıvanç Bey'e ilgilerinden ve hizmetlerinden dolayı çok teşekkür ederim.

Leyla Altınsoy İzmir