preloader
Edit

Hakkımızda

Haziran 2018’de hizmet vermeye başlayan kliniğimiz deneyimli doktorlarımız Firuzan Küçük Özkaral ve Kıvanç Özgür Özkaral tarafından kurulmuştur.

İletişim

page_banner

Lamina Porselenler

lamina-porselen

Halk arasında yaprak porselen denilen bu porselenler oldukça incedirler. Dişlerin sadece ön yüzünü kaplarlar. Bu nedenle sağlam dişin sadece ön yüzünde mine tabakasının içinde olacak şekilde çok az bir aşındırma ile yapılır. Bu işlem sonrası alınan ölçüye uygun yaprak kadar ince olan porselenler hazırlanır. Diş ile bağlantısı kimyasal yapıştırıcılar ile sağlanır. Bu nedenledir ki bağlantı oldukça kuvvetlidir. Alt yapı malzemesi içermediğinden iyi yapılan bir lamina porselen ağızda son derece doğal durur. Çoğu zaman hasta kendi dişlerinden ayırt edemez. Özellikle aşırı sigara içmeye bağlı diş renklenmelerinde, aşınmış yüzeyi bozuk dişlerde, ayrık diş aralarının kapatılmasında, estetik olarak kötü görünen dişlerin, düzeltilmesinde sık sık uygulanır.

Dikkat edilmesi gereken bir konu vardır; diş sıkma, gıcırdatma veya aşırı derecede çapraşıklığa bağlı uygun olmayan diş temaslarında bu porselenler uygun değildir.