preloader
Edit

Hakkımızda

Haziran 2018’de hizmet vermeye başlayan kliniğimiz deneyimli doktorlarımız Firuzan Küçük Özkaral ve Kıvanç Özgür Özkaral tarafından kurulmuştur.

İletişim

page_banner

Bleaching

dis-beyazlatma

Beyazlatma dişlerin yapısında (mine ve dentin tabakasında) oluşan renklenmeleri hidrojen peroksit veya türevleri kullanılarak yapılan bir ağartma ( renk açma ) işlemidir. Kullanılan maddeler oksijen açığa çıkarır. Oksijenin ayrılmasıyla birlikte dişin rengi de açılır. Şu anda bilinen iki değişik beyazlatma yöntemi vardır. Bunlardan ilki hastanın kendi başına uygulayabileceği bir yöntemdir, ikinci yöntem ise klinikte hekim tarafından yapılan beyazlatmadır. Birincisinde (home bleaching) hastanın ağzından alınan ölçüden hazırlanan plastik bir kalıp içine beyazlatıcı jel sürülür ve dişlere yerleştirilir. Günde 6-8 saat ağızda kalması istenir, tercihen uykuda kullanılır. Birkaç hafta içinde istenen bayazlık sağlanır. Hekim kontrolünde yapılan ikinci yöntemde ise (ofis bleaching) hekim dişlerin üzerine beyazlatıcı ilacı yerleştirir ve bir süre bu dişlere beyazlatıcı ışık kaynağını tutar. Bu yöntemle 30-45 dakika süren bir veya birkaç seansla bembeyaz dişlere kavuşabilirsiniz. Her iki yöntem de etkin olmasına rağmen, hangisinin tercih edileceği renklenmenin derecesine, tedavinin ne kadar çabuk sonlandırılmak istendiğine ve hekimin görüşüne bağlıdır. 

Diş Beyazlatma Yönteminden Kimler Yararlanabilir? 
Hamile ve loğusalar dışında hemen hemen herkese uygulanabilir. Hekiminiz tam bir ağız muayenesi ile işleme uygun olup olmadığınızı belirleyebilir. Diş beyazlatma işlemi sağlıklı, tedavi görmemiş dişlere sahip ve daha beyaz ve parlak bir gülümseme edinmek isteyen kişiler için idealdir. 
Yöntem Güvenli midir? 
Araştırmalara göre diş doktoru gözetiminde yapılan diş beyazlatma dişler ve diş etleri için bir bardak koladan bile zararsızdır.